Krmivo Fokker

fokkerHolandské krmivo této značky u nás ještě není příliš rozšířeno, ale mimo Českou republiku je používáno hojně, hlavně profesionálními a sportovními kynology.Ve světě psích sportů má Fokker dobré jméno, protože je zárukou špičkové kvality. To bylo prokázáno zejména intenzivní prací se saňovými psy a se psy , kteří aktivně sportují. Na kondici psů ve výkonnostních sportech jsou kladeny obzvlášť vysoké nároky. Ve spolupráci s veterináři proto Fokker u psů zkoumá jejich výkonnost a také to, jak stravu přijímají a jak ji dokáží využít. Proto krmivo Fokker obsahuje výhradně nejlepší suroviny, díky tomu se tyto produkty mohou právem pochlubit špičkovou kvalitou.

Bílkoviny

Hodnotné bílkoviny podporují zdravý metabolismus a tvorbu svalstva.Důležité je, jak je tělo dokáže využít,proto jsou do krmiva Fokker přidávány pouze kvalitní bílkoviny z drůbežího a jehněčího masa, z vajec a ryb. Tyto bílkoviny vykazují optimální poměr stavebních prvků (aminokyselin) které přispívají k regeneraci a zachování tělesných funkcí (kůže, srst, krev).

 

Tuky

Tuk je nejdůležitějším zdrojem esenciálních mastných kyselin a také důležitým zdrojem energie. Fokker používá výhradně kvalitní drůbeží tuk, čímž je dosažena vyjimečná chuť. Hodnotné tuky zároveň dodávají více energie, proto je i malá dávka krmiva dostačující.

Optimální poměr omega 6 a omega 3 mastných kyselin přispívá ke zdraví kůže a lesku srsti. Mastné kyseliny rovněž podporují obranyschopnost organismu a díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin udržuje psy spíše ve sportovní kondici a brání tloustnutí.

 

Uhlovodany a vláknina

Jako zdroj uhlovodanů Fokker používá hypoalergenní kvalitní kukuřici nebo rýži. Rýže je prvotřídním zdrojem lehce stravitelných uhlovodanů. Kukuřice, která je bohatá na kalorie a bílkoviny, dodává energii a zvyšuje obranyschopnost. Řepná kaše je přirozeným zdrojem vlákniny s optimálním poměrem mezi rozpustnými a nerozpustnými balastními látkami, které regulují trávící proces, což má příznivý vliv na zdraví žaludku a střev.

 

Minerály a stopové prvky

Minerály a stopové prvky jsou důležitou součástí kostí a pohybového aparátu psa. V případě nesprávného dávkování se rychle dostavují změny chrupu, struktury kostí, vaziv a šlach. Optimální poměr vápníku a fosforu podporuje správnou tvorbu svalstva, stavbu kostí a optimální látkovou výměnu. Krmivo Fokker obsahuje také kloubní výživu – glukosamin a chondroitin.

 

Vitamíny

Vitamíny jsou látky podporující tělesný metabolismus. Každý vitamín má jinou úlohu a je tudíž velice důležité, aby se nacházely v krmivu ve správném poměru. Správné množství vitamínů A, C, D a E je zárukou celkového zdraví a vitality.

 

Inulin

Za účelem stimulace střev je v krmivu Fokker obsažen inulin, specifickou vlastností této látky je schopnost navozovat žádoucí střevní flóru a zabrňovat poruchám trávení. Inulin podporuje mléčné kyseliny a bifidobakterie ve střevech, tím jsou potlačovány choroboplodné zárodky.

 

Lecitin

Lecitin je nezbytný pro vedení nervových vzruchů a funkci mozku. Významně se podílí na metabolismu tuků, posiluje ochranný účinek hlenu žaludeční a střevní sliznice. Má antioxidační účinek.

 

Žádné zbytečné přísady

Krmiva značky Fokker neobsahují genově upravené suroviny, přidána nejsou ani žádná umělá barviva nebo látky podporující vůni a chuť.

Tato značka splňuje všechny požadavky na kvalitní krmivo za příznivou cenu.

Psy by měli přijímat potravu odpovídající jejich věku, kondici či aktivitě. V praxi jsme ověřili, že mladí psi krmení značkovým krmivem Fokker rostou velmi přirozeně bez velkých výkyvů. Po celou dobu růstu je jejich kondice velmi příznivá pro rozvoj kostry, mají kvalitní srst a dostatek energie. Nedochází k problémům při výměně zubů, stavění uší nebo bolestivosti kostí způsobených rychlým růstem.

Krmivo Fokker nabízí vyvážené krmivo od štěňat až po seniory všech velikostí, včetně dietního krmiva pro alergické psy jehněčí s rýží nebo speciální krmivo pro psy v zátěži či pro psy obézní.

Výrobky Fokker zcela odpovídají směrnicím AAFCO, NRC a FEDIAF (Fédération Européenne de l’Industrie des Aliments pour Animaux Familiers). Produkce probíhá v souladu s certifikací HACCP, NEN ISO 9001-2000, GMP+.


Obsah masa v granulích

Co hledat ve složení kvalitních granulí? Měla by to být kvalitní masová moučka nebo sušené maso. To pár lidí jistě překvapí, protože by tam spíš chtěli maso čerstvé a ne nějakou moučku. Je však třeba si uvědomit, že vzhledem k obsahu vody v čerstvém mase (cca 80%) a obsahu vody v granulích (cca 10%), je možné dosáhnout maximálního množství obsaženého masa v krmivu pouze použitím masa sušeného - masové moučky, neboť čerstvé maso vzhledem k obsahu vody je možné při současných technologiích při výrobě dostat do granule jen velmi malém množství. Pro zbytek je nutné použít moučku, což ale není vůbec špatné, protože masová moučka je jen maso bez vody - i sušené maso bylo nejprve masem čerstvým, čili v tom, jestli je v granulích maso čerstvé nebo ne, není z hlediska výživové hodnoty rozdíl.

Navíc kvalitní masová moučka musí splňovat určité ukazatele, jako je především obsah bílkovin a fosforu, nesmí obsahovat rohovinu, kosti, srst, obsah trávícího traktu,...("výrobky vedlejšího původu") a kvalitu suroviny kontroluje HACCP systém.

V krmivu Fokker je na 100g granulí použito min. 14g masové moučky - sušeného masa. Těchto 14g vzniklo usušením 70g masa čerstvého. Dalo by se tedy říci, že máme-li popsat obsah čerstvého masa v krmivu, je tak hodnota rovna 70%.

Pokud se obáváte, že granule nebudou Vašemu pejskovi chutnat, napište nám, zašleme Vám vzorek krmiva Fokker zdarma. Z vlastní zkušenosti však mohu potvrdit, že chutnají i velmi vybíravým psům.