Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček - 500g

Všechny složky v sadě navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček - 500g jsou čisté suroviny ve farmaceutické a potravinářské kvalitě (určené pro lidskou spotřebu) - bez přidaných látek, neobsahují dochucovadla, barviva, aromata ani konzervační látky, splňují všechny podmínky nezávadnosti a vysoké kvality. Záruka kvality a nezávadnosti
423
g/ks
Dostupnost: Skladem
Dodaní: 3 dny (02.03.2024)
Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček - 500g

 

Suroviny v sadě Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček - 500g jsou návážené a zabalené každá zvlášť, pokud si přejete suroviny smíchat dohromady, uveďte to prosím v objednávce do poznámek. Děkujeme.

 

Složení sady:
glukosamin sulfát: 100g
chondroitin sulfát: 40g
MSM: 60g
hydrol. kolagen: 300g
(celková hmotnost 500g)

 

Po smíchání surovin  získáte kloubní výživu pro psy a kočky, která vystačí na 50 dní pro psa o hmotnosti 50 a více kg, nebo na 100 dní pro psa o hmotnosti 20kg.

 

1 dávka směsi (2,5g) obsahuje:
glukosami sulfát: 500 mg
chondroitin sulfát: 200 mg
MSM: 300 mg
hydrol. kolagen: 1.500 mg

 

Doporučujeme dávkování podle hmotnosti psa a kočky:
1-5 kg  … 0,5 dávky
5-10 kg  … 1 dávka
10-25 kg  … 2 dávky
25-50 kg  … 3 dávky
50kg a více  ... 4 dávky            1 dávka = 1 čajová lžička = 2,5g

 

Denní dávku lze podle potřeby zvýšit až na dvojnásobek.

Náhodné překročení doporučené denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko.

U závažnějších problémů např.artróze, lze podávat dlouhodobě bez přestávky.

Nejedná se o dopingové látky, můžete je podávat i během celé sportovní sezóny.

 

Způsob podávání:

Krmný doplněk. Jednotlivé suroviny kloubní výživy smíchejte dohromady, směs vmíchejte denně do navlhčeného krmiva (do konzervy, masa, do navlhčených granulí...) Pokud dáváte přednost tekuté formě, můžete denní dávku před podáním rozpustit v troše teplé vody a zamíchat do krmení.

Účinek chondroprotektivních látek se projevuje po cca 2 měsících užívání a působí ještě několik týdnů po jejich vysazení.

 

Doba podávání:

Štěňata: Štěňatům doporučujeme podávat kloubní výživu nepřetržitě po celou dobu růstu, to je od 3. do 12. měsíce věku štěněte, od 1 roku pak přejít na preventivní podávání 2x ročně po dobu minimálně 2 měsíců.

 

Dospělí psi – prevence: Jako prevenci onemocnění a opotřebení kloubů doporučujeme podávat výživu na klouby 2x ročně po dobu minimálně 2 měsíců. Lze podávat i dlouhodobě nebo nepřetržitě, doporučujeme hlavně u psů pracovních, sportujících, u psů velkých a těžkých plemen a u těch, kteří mají k onemocnění kloubů vrozené dispozice.

 

Akutní onemocnění a úrazy ( luxace – vykloubení, zlomeniny, natažení nebo natržení šlach, vazů, svalů, panositida....): Při akutním onemocnění kloubů a úrazech doporučujeme podávat kloubní výživu po celou dobu léčby a rekonvalescence, s tím že je vhodné k sadě dokoupit a přimíchat ještě alespoň 100g MSM (za 30Kč) proti bolesti a zánětu.

Při poranění měkkých tkání – šlach, vazů, svalů a kůže je vhodné podávat hlavně kombinaci kolagenu a MSM v poměru 2 díly kolagenu + 1 díl MSM, při panostitidě doporučujeme podávat hlavně MSM.

Po ukončení léčby a rekonvalescence můžete přejít na preventivní dávkování sady 2 x ročně po dobu minimálně 2 měsíců.

 

Senioři a psi s chronický onemocněním pohybového aparátu ( artróza, dysplazie kyčelního kloubu DKK, dysplazie loketního kloubu DLK, luxace – vykloubení, osteochondróza OCD, spondylóza, výhřez a onemocnění meziobratlové ploténky....): U psů, kteří již mají s klouby problémy doporučujeme k sadě dokoupit a přimíchat ještě alespoň 100g MSM (za 30Kč) nebo zvolit Sadu pro Labradory na bolest kloubů (sada je vhodná pro všechna plemena), kde je více MSM  a podávat nepřetržitě bez přestávek, pokud je to však pro majitele finančně náročné, je možné popdávat sadu alespoň 2x ročně po dobu 2 - 3 měsíců a v mezidobí podávat samostatné MSM proti bolesti a zánětu.

 

Suroviny dodáváme v sáčcích, po obdržení doporučujeme přesypat a uchovávat v uzavíratelné nádobě v suchu při teplotě 10 - 25°C mimo sluneční záření. Všechny suroviny mají trvanlivost minimálně 12 měsíců i delší.

 

Sada je pouze z  čistých surovin bez přidaných látek, neobsahuje barviva, konzervanty, dochucovadla, aromata ani přidaný cukr, je proto vhodná i pro koně, psy a kočky se zdravotními potížemi jako je Cushingův syndrom, laminitida (schvácení), metabolické poruchy, IR - inzulínová rezistence, diabetes, obezita, pro koně s letní vyrážkou či muchaře, alergiky...

 

Doporučujeme:

  • štěňatům, v období růstu pro správný vývoj pohybového aparátu
  • sportovním a pracovním psům, jako prevenci proti poškození a degenerativním změnám pohybového aparátu a pro rychlejší regeneraci po zátěži
  • psům, po úrazech, operacích a v rekonvalescenci
  • psům, s akutními, chronickými a degenerativními procesy v klubech
  • psům vyššího věku

 

Kolagen v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně funguje jako základní stavební zpevňující prvek chrupavek, šlach, vazů a svalů, proto je ve výživě kloubů pro psy a pro koně důležitý. Zpevňuje také kůži, srst, kopyta a stěny oběhového systému.

MSM je organickou sloučeninou síry. Síra se v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koněpodílí na tvorbě kostí a tkání, má analgetické účinky a tlumí zánětlivé procesy v organizmu, proto je důležitou součástí výživy kloubů pro psy a pro koně. Pomáhá také při kožních a respiračních alergiích.

Glukosamin obsažený v kloubní výživě pro psy a koně je důležitým stavebním kamenem kloubní chrupavky, zpomaluje úbytek kloubní chrupavky a stará se o růst nové chrupavčité tkáně, uvolňuje ztuhlost a zvyšuje hybnost kloubů. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro doplňování kloubní tekutiny, která tlumí nárazy kloubů.

Chondroitinkloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně má schopnost vázat vodu ve tkáních, čímž zabezpečuje pružnost chrupavky. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro správné protažení šlach a vysoký rozsah pohybu.

 

 

Jak ještě můžete svému psovi s problémy pohybového aparátu pomoci a jak jim lze předcházet?


- Zdravotní potíže psa vždy konzultujte s veterinárním lékařem.

- Zajistěte psovi vyváženou stravu s dostatkem minerálů a vitamínů.

- Nepřekrmujte svého psa, obezita zatěžuje nejen klouby, ale i oběhový systém a vnitřní orgány (srdce, játra, ledviny,…).

- Zajistěte psovi příjemný odpočinek. Pro odpočinek psů jsou velmi vhodné např. ortopedické matrace s paměťovou pěnou.

- Psa udržujte v suchu a zamezte jeho prochladnutí. Tvrdý, vlhký, studený kotec není pro pohybový aparát zvířete vhodný.  Pokud je pes celoročně venku, měl by mít suchou zateplenou boudu nebo kotec s vhodnou matrací. V zimě lze do boudy vložit elektrický topný koberec, který udrží boudu v suchu a zamezí prochladnutí.

- Pro klouby, ať už zdravé nebo poškozené,  je velmi důležitý pravidelný dostatečný pohyb, ale bez přetěžování! Na pohybu je závislé prokrvení tkání, které zajišťuje přívod živin a na něm je závislý rozvoj srdce a všech funkcí organizmu, ale také mozku, kde vznikají nová reflexní spojení a nakonec i samotných kloubů, svalů, šlach a kostí.

- Důležitý je také povrch, na kterém se pes pohybuje. Nevhodný je tvrdý a kluzký povrch jako je např. plovoucí podlaha,linoleum, dlažba…-hrozí úrazy, vyklobení a pády následkem uklouznutí.

- Častá chůze po schodech, zejména dolů, může mít negativní vliv na páteř i klouby psa.

- Skoky z výšky, např. ze židle, sedačky jsou častou příčinou vykloubení ramenního kloubu a blokády krčních obratlů. Následkem těžké blokády může pes i ochrnout.

- Nikdy nezvedejte psa do výšky pouze za hrudní (přední) končetiny! Při zvednutí psa do výšky spočívá váha psa na ramenních kloubech a vazy jsou vystaveny velkému napětí. Pokud takto se psem manipulujete často, dochází k trvalému poškození chrupavek a klobu a vzniká artróza kloubu. Zvedejte zvíře s respektem ke kloubům, hmatem jednou rukou na hrudníku a druhou pod zadek.

- Netahejte psa za ocas! Ocas je součástí páteře a jeho zranění či nešetrná manipulace jsou pro psa bolestivé. Zablokování ocasních obratlů vede k napětí a bolesti v celé páteři.

- Nešetrným používáním obojku, vodítka a také psích ohlávek, zejména prudkým trháním, zvedáním do vášky, stržením zvířete v běhu dochází k mechanickým posunům krčních obratlů, poškození vazů a chrupavek. Problémy s krční páteří se následně mohou projevovat jako nespecifické omezení celého těla a pravděpodobný rozvoj syndromů onemocnění krční páteře. Používáním padnoucích postrojů a omezením prudkých pohybů lze poškození krční páteře předcházet.

- Problémům a nemocem kloubů můžete předcházet a bolavým kloubům ulevit také různými terapeutickými technikami, jako jsou např. masáže, Dornova metoda, akvaterapie (plavání), baňkování, fyzioterapie, chiropraxe….

 

Použitá literatura: „Dornova metoda pro zvířata“, autoři:  Andrea Dunová, MUDr. Lenka Zemanová