Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček - 500g

Všechny složky v sadě navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček - 500g jsou čisté suroviny ve farmaceutické a potravinářské kvalitě (určené pro lidskou spotřebu) - bez přidaných látek, neobsahují dochucovadla, barviva, aromata ani konzervační látky, splňují všechny podmínky nezávadnosti a vysoké kvality. Záruka kvality a nezávadnosti
388 s DPH
g/ks
Dostupnost: Skladem
Dodaní: 3 dny (24.01.2019)
Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček - 500g

Suroviny v sadě Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček - 500g jsou návážené a zabalené každá zvlášť, pokud si přejete suroviny smíchat dohromady, uveďte to prosím v objednávce do poznámek. Děkujeme.

 

Sada obsahuje:
glukosamin sulfát: 100g
chondroitin sulfát: 40g
MSM: 60g
hydrol. kolagen: 300g
(celková hmotnost 500g)

Po smíchání surovin  získáte kloubní výživu pro psy a kočky, která vystačí na 50 dní pro psa o hmotnosti 50 a více kg, nebo na 100 dní pro psa o hmotnosti 20kg.

 

1 dávka (2,5g) = 1čajová lžička obsahuje:
glukosami sulfát: 500 mg
chondroitin sulfát: 200 mg
MSM: 300 mg
hydrol. kolagen: 1.500 mg

 

Doporučujeme dávkování podle hmotnosti psa a kočky:
1-5 kg  … 0,5 dávky (čajové lžičky)
5-10 kg  … 1 dávka
10-25 kg  … 2 dávky
25-50 kg  … 3 dávky
50kg a více  ... 4 dávky

 

Při závažnějších problémech nebo první 2 týdny užívání pro rychlejší nástup účinku lze denní dávku zvýšit na dvojnásobek.

Náhodné překročení doporučené denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko.

U závažnějších problémů např.artróze, lze podávat dlouhodobě bez přestávky.

Nejedná se o dopingové látky, můžete je podávat i během celé sportovní sezóny.

 

Způsob podávání:

Krmný doplněk. Kloubní výživa se podává denně do navlhčeného krmiva. Pokud dáváte přednost tekuté formě, můžete denní dávku před podáním rozpustit v troše vlažné vody.

Účinek chondroprotektivních látek se projevuje po cca 2 měsících užívání a působí ještě několik týdnů po jejich vysazení.

 

Doba podávání:

Štěňata: Štěňatům doporučujeme podávat kloubní výživu nepřetržitě po celou dobu růstu, to je od 3. do 12. měsíce věku štěněte, od 1 roku pak přejít na preventivní podávání 2x ročně po dobu minimálně 2 měsíců.

 

Dospělí psi – prevence: Jako prevenci onemocnění a opotřebení kloubů doporučujeme podávat výživu na klouby 2x ročně po dobu minimálně 2 měsíců.

 

Akutní onemocnění a úrazy ( luxace – vykloubení, zlomeniny, natažení nebo natržení šlach, vazů, svalů, panositida....): Při akutním onemocnění kloubů a úrazech doporučujeme podávat kloubní výživu po celou dobu léčby a rekonvalescence, s tím že je vhodné k sadě dokoupit a přimíchat ještě 100g MSM (za 30Kč) proti bolesti a zánětu.

Při poranění měkkých tkání – šlach, vazů, svalů a kůže je vhodné podávat hlavně kombinaci kolagenu a MSM v poměru 2 díly kolagenu + 1 díl MSM, při panostitidě doporučujeme podávat hlavně MSM.

Po ukončení léčby a rekonvalescence můžete přejít na preventivní dávkování sady 2 x ročně po dobu minimálně 2 měsíců.

 

Senioři a psi s chronický onemocněním pohybového aparátu ( artróza, dysplazie kyčelního kloubu DKK, dysplazie loketního kloubu DLK, luxace – vykloubení, osteochondróza OCD, spondylóza, výhřez a onemocnění meziobratlové ploténky....): U psů, kteří již mají s klouby problémy doporučujeme k sadě dokoupit a přimíchat ještě 100g MSM (za 30Kč) a podávat nepřetržitě bez přestávek, pokudje to však pro majitele finančně náročné, je možné popdávat sadu alespoň 2x ročně po dobu 2 - 3 měsíců a v mezidobí podávat samostatné MSM proti bolest a zánětu.

 

Doporučujeme:

  • štěňatům, v období růstu pro správný vývoj pohybového aparátu
  • sportovním a pracovním psům, jako prevenci proti poškození a degenerativním změnám pohybového aparátu a pro rychlejší regeneraci po zátěži
  • psům, po úrazech a v rekonvalescenci
  • psům, s akutními, chronickými a degenerativními procesy v klubech
  • psům vyššího věku

 

Kolagen v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně funguje jako základní stavební zpevňující prvek chrupavek, šlach, vazů a svalů, proto je ve výživě kloubů pro psy a pro koně důležitý. Zpevňuje také kůži, srst, kopyta a stěny oběhového systému.

MSM je organickou sloučeninou síry. Síra se v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koněpodílí na tvorbě kostí a tkání, má analgetické účinky a tlumí zánětlivé procesy v organizmu, proto je důležitou součástí výživy kloubů pro psy a pro koně. Pomáhá také při kožních a respiračních alergiích.

Glukosamin obsažený v kloubní výživě pro psy a koně je důležitým stavebním kamenem kloubní chrupavky, zpomaluje úbytek kloubní chrupavky a stará se o růst nové chrupavčité tkáně, uvolňuje ztuhlost a zvyšuje hybnost kloubů. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro doplňování kloubní tekutiny, která tlumí nárazy kloubů.

Chondroitinkloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně má schopnost vázat vodu ve tkáních, čímž zabezpečuje pružnost chrupavky. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro správné protažení šlach a vysoký rozsah pohybu.