Articulus

Všechny složky v přípravku Articulus jsou čisté suroviny ve farmaceutické a potravinářské kvalitě (určené pro lidskou spotřebu) - bez přidaných látek, neobsahují dochucovadla, barviva, aromata ani konzervační látky. Záruka kvality a nezávadnosti
2175
g/ks
Dostupnost: Skladem
Dodaní: 3 dny (02.03.2024)
Articulus - kloubní výživa pro koně

ARTICULUS je kloubní výživa pro všechny kategorie koní, složená z glukosaminu, chondroitinu, hydrolyzovaného kolagenu a MSM, které omezují rozpad kloubní chrupavky, ke kterému dochází přirozeným procesem namáhání i stárnutí a podněcují růst nové chrupavčité tkáně. Blahodárně působí na zraněné či poškozené klouby, svaly, šlachy a vazy.

 

Složení denní dávky pro koně o hmotnosti 500 kg:

startovací dávka 53g pokračovací dávka 26,5g
Hydrol. kolagen 30 000 mg 15 000 mg
MSM 10 000 mg 5 000 mg
Glukosamin sulfát 10 000 mg 5 000 mg
Chondroitin sulfát 3 000 mg 1 500 mg

 

Balení 2, 756 kg vystačí na 90 dní ( 14 start. a 76 pokrač. dávek ) pro koně o hmot. 500 kg.

Krmný doplněk. Podávejte denně do navlhčeného krmiva (do jádra, otrub, řepných řízků, nastrouhané mrkve...). Pokud dáváte přednost tekuté formě, můžete denní dávku před podáním rozpustit v troše teplé vody a nalít do krmení.

Přípravek neobsahuje žádná barviva, aroma ani konzervační látky. Articulus je vyrobený ze surovin určených pro farmaceutický průmysl, splňuje proto podmínky kvality, nezávadnosti a bezpečnosti.

Trvanlivost minimálně 12 měsíců.

 

ARTICULUS doporučujeme:

  • hříbatům od 3.měsíce věku a mladým koním v období růstu pro správný vývoj pohybového aparátu
  • sportovním a pracovním koním jako prevenci proti poškození a degenerativním změnám pohybového aparátu a pro rychlejší regeneraci po zátěži
  • koním po úrazech a v rekonvalescenci
  • koním s akutními, chronickými a degenerativními procesy v klubech
  • koním vyššího věku

 

ARTICULUS je pouze z  čistých surovin bez přidaných látek, neobsahuje barviva, konzervanty, dochucovadla, aromata ani přidaný cukr, je proto vhodný i pro koně se zdravotními potížemi jako je Cushingův syndrom, laminitida (schvácení), metabolické poruchy, IR - inzulínová rezistence, diabetes, obezita, pro koně s letní vyrážkou či muchaře, alergiky...

 

ARTICULUS je veterinární dietetický přípravek schválený Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv Brno pod č.049-12/C.

 

 

Slovníček pojmů

Kolagen v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně funguje jako základní stavební zpevňující prvek chrupavek, šlach, vazů a svalů, proto je ve výživě kloubů pro psy a pro koně důležitý. Zpevňuje také kůži, srst, kopyta a stěny oběhového systému.

MSM je organickou sloučeninou síry. Síra se v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koněpodílí na tvorbě kostí a tkání, má analgetické účinky a tlumí zánětlivé procesy v organizmu, proto je důležitou součástí výživy kloubů pro psy a pro koně. Pomáhá také při kožních a respiračních alergiích.

Glukosamin obsažený v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně je důležitým prvkem kloubního maziva, zajišťuje jeho viskozielastické vlastnosti a tím uvolňuje ztuhlost a zvyšuje hybnost kloubů. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro doplňování kloubní tekutiny, která tlumí nárazy kloubů.

Chondroitinkloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně má schopnost vázat vodu ve tkáních, čímž zabezpečuje pružnost chrupavky. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro správné protažení šlach a vysoký rozsah pohybu.