Háčky na klíšťata O´TOM 2ks

Nový způsob odstraňování klíšťat! Viděli jste někdy snadnější způsob jak odstranit přisátá klíšťata? A úplně celá, žádná část klíštěte, ani hlavička nezůstanou v kůži. Záruka kvality a nezávadnosti
3,75 EUR
g/ks
Dostupnost: Skladem
Dodaní: 3 dny (02.03.2024)
Háčky na klíšťata O"TOM 2ks

Nový způsob odstraňování klíšťat!

Viděli jste někdy snadnější způsob jak odstranit přisátá klíšťata? A úplně celá, žádná část klíštěte, ani hlavička nezůstanou v kůži.

K tomuto účelu slouží speciální otočné háčky  s ochrannou známkou O’TOM, které mají 2 přednosti:

1)Umožňují odstranit celé klíště z kůže

Sosák klíštěte  zanořený v kůži je celý pokrytý bodlinkami, které jsou postavené směrem nahoru – tvar obrácené šišky. Při přímém vytahování klíštěte se tyto bodlinky roztáhnou a zaklíní a hlavička klíštěte se tím poškodí a zůstane v kůži, což způsobuje bolest a infekci. Naopak vykroucením těla klíštěte se bodlinky vyšroubují po otočné ose ve směru nebo protisměru rotace a hlavičku se tak podaří vyjmout celou.

2)Omezují riziko přenosu infekce

Při odstraňování klíštěte je velmi důležité nestlačit tělo klíštěte, aby nedošlo k vypuštění slin do kůže, které může mít za následek lokální alergické reakce a přenos infekcí přenášených klíšťaty -Lymeská borelióza, Klíšťová encefalitida (TBE), Ehrlichióza (HGA), Bartonellóza, Babesióza, Rickettsióza.  Pinzety nebo svorky a jim podobné předměty vyvíjejí tlak na trávící trakt klíštěte. Rady doporučující klíště řádně naolejovat také ro zhodně neposlouchejte, protože při této činnosti se klíště dusí a může tak dojít k vyvržení obsahu ústní dutiny klíštěte včetně případných patogenů (pokud je klíště infikováno) do rány.

Háčky O’TOM jsou propracované tak, aby se v nich klíště uchytilo bez vyvíjení tlaku!

Pokud dojde ke zmáčknutí či rozmáčknutí klíštěte, nastanou 2 problémy:

1.může dojít k vystříknutí nasáté krve z klíštěte ven a tím se zvýší riziko přenosu infekčních chorob pro člověka, který klíště tímto způsobem odstraňuje

2.klíště vypustí sliny a obsah zažívadel do kůže hostitele, čímž se jednak zvýší riziko přenosu infekčních chorob pro hostitele (člověk, zvíře) a navíc se v místě přisátého klíštěte vytvoří granulom, což je v podstatě lokální alergická reakce na klíště, která se projevuje zarudnutím a výraznou svědivostí. Granulomatózní procesy se hojí pomalu a „bouličky po klíštěti“ mohou v kůži přetrvávat i několik týdnů.

Háčky na klíšťata  O’TOM jsou vhodné jak pro lidi, tak pro psy, kočky, koně  i další živočichy a momentálně představují nejbezpečnější a také nejrychlejší způsob odstranění klíštěte jakékoliv velikosti na jakékoliv část těla. V balení háčků na klíšťata najdete dvě velikosti, menší háček vhodný pro klíšťata „nymfy“, tedy mladé, plně nevyvinuté klíšťata, které se rády přichycují právě na lidskou pokožku, a větší pro dospělé klíšťata, jež často trápí naše psy, kočky, koně… Není nutno použí vat dal& scaron;í látky ani prostředky. Jsou malé a vejdou se do každé kapsy, můžete je mít tak vždy u sebe a hned je použít.

Háčky byly vyrobeny ve Francii, z ekologických materiálů (polymerní pryskyřice), nesou zdravotní a veterinární certifikáty. Výrobek je patentován, má mezinárodní ochranu, je oficiálně registrován v České republice