Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček

Všechny složky v sadě navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček jsou čisté suroviny ve farmaceutické a potravinářské kvalitě (určené pro lidskou spotřebu) - bez přidaných látek, neobsahují dochucovadla, barviva, aromata ani konzervační látky, splňují všechny podmínky nezávadnosti a vysoké kvality. Záruka kvality a nezávadnosti
776 Kč s DPH
Dostupnost: Skladem
Dodaní: Ihned

Suroviny v sadě Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček jsou návážené a zabalené každá zvlášť, pokud si přejete suroviny smíchat dohromady, uveďte to prosím v objednávce do poznámek. Děkujeme.

 

Sada obsahuje:
glukosamin sulfát: 200g
chondroitin sulfát: 80g
MSM: 120g
hydrol. kolagen: 600g
(celková hmotnost 1kg)

Po smíchání surovin  získáte kloubní výživu pro psy a kočky, která vystačí na 100 dní pro psa o hmotnosti 50 a více kg.

 

1dávka (2,5g)´= 1čajová lžička obsahuje:
glukosami sulfát: 500 mg
chondroitin sulfát: 200 mg
MSM: 300 mg
hydrol. kolagen: 1.500 mg

 

Doporučujeme dávkování podle hmotnosti psa a kočky:
1-5 kg  … 0,5 dávky
5-10 kg  … 1 dávka
10-25 kg  … 2 dávky
25-50 kg  … 3 dávky
50kg a více  ... 4 dávky

 

Při závažnějších problémech nebo první 2 týdny užívání pro rychlejší nástup účinku lze denní dávku zvýšit na dvojnásobek.

Náhodné překročení doporučené denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko.

 

Způsob a doba podávání:

Krmný doplněk. Kloubní výživa se podává denně do navlhčeného krmiva. Pokud dáváte přednost tekuté formě, můžete denní dávku před podáním rozpustit v troše vlažné vody.

Optimální doba užívání kloubní výživy je 2x ročně po dobu 3 měsíců. Účinek chondroprotektivních látek se projevuje po cca 2 měsících užívání a působí ještě několik týdnů po jejich vysazení.

 

U závažnějších problémů např.artróze, lze podávat dlouhodobě bez přestávky.

Nejedná se o dopingové látky, můžete je podávat i během celé sportovní sezóny.

 

Doporučujeme:

  • štěňatům, v období růstu pro správný vývoj pohybového aparátu
  • sportovním a pracovním psům, jako prevenci proti poškození a degenerativním změnám pohybového aparátu a pro rychlejší regeneraci po zátěži
  • psům, po úrazech a v rekonvalescenci
  • psům, s akutními, chronickými a degenerativními procesy v klubech
  • psům, vyššího věku

 

Slovníček pojmů

Kolagen v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně funguje jako základní stavební zpevňující prvek chrupavek, šlach, vazů a svalů, proto je ve výživě kloubů pro psy a pro koně důležitý. Zpevňuje také kůži, srst, kopyta a stěny oběhového systému.

MSM je organickou sloučeninou síry. Síra se v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koněpodílí na tvorbě kostí a tkání, má analgetické účinky a tlumí zánětlivé procesy v organizmu, proto je důležitou součástí výživy kloubů pro psy a pro koně. Pomáhá také při kožních a respiračních alergiích.

Glukosamin obsažený v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně je důležitým prvkem kloubního maziva, zajišťuje jeho viskozielastické vlastnosti a tím uvolňuje ztuhlost a zvyšuje hybnost kloubů. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro doplňování kloubní tekutiny, která tlumí nárazy kloubů.

Chondroitinkloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně má schopnost vázat vodu ve tkáních, čímž zabezpečuje pružnost chrupavky. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro správné protažení šlach a vysoký rozsah pohybu.