Sada navážených surovin pro kloubní výživu koní

Všechny složky v sadě navážených surovin pro kloubní výživu koní jsou čisté suroviny ve farmaceutické a potravinářské kvalitě (určené pro lidskou spotřebu) - bez přidaných látek, neobsahují dochucovadla, barviva, aromata ani konzervační látky, splňují všechny podmínky nezávadnosti a vysoké kvality. Záruka kvality a nezávadnosti
1800 Kč s DPH
Dostupnost: Skladem
Dodaní: Ihned

Suroviny v sadě Sada navážených surovin pro kloubní výživu koní jsou návážené a zabalené každá zvlášť, pokud si přejete suroviny smíchat dohromady, uveďte to prosím v objednávce do poznámek. Děkujeme.

 

Sada obsahuje:
glukosami sulfát:450g
chondroitin sulfát: 180g
MSM: 450g
hydrol. kolagen: 1.350g
(celková hmotnost 2,430 kg)

Po smíchání surovin získáte kloubní výživu pro koně o hmotnosti 500 kg na 90 dní.

 

Denní dávka (27g) obsahuje:
glukosami sulfát: 5.000 mg
chondroitin sulfát: 2.000 mg
MSM: 5.000 mg
hydrol. kolagen: 15.000 mg

 

1 odměrka = 27g (denní dávka pro koně o hmotnosti 500 kg) – přiložena k sadě

Při závažnějších problémech nebo první 2 týdny užívání pro rychlejší nástup účinku lze denní dávku zvýšit na dvojnásobek.

Náhodné překročení doporučené denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko.

 

Způsob a doba podávání

Krmný doplněk. Kloubní výživa se podává denně do navlhčeného krmiva. Pokud dáváte přednost tekuté formě, můžete denní dávku před podáním rozpustit v troše vlažné vody.

Optimální doba užívání kloubní výživy je 2x ročně po dobu 3 měsíců. Účinek chondroprotektivních látek se projevuje po cca 2 měsících užívání a působí ještě několik týdnů po jejich vysazení.

 

U závažnějších problémů např. artróze, lze podávat dlouhodobě či trvale bez přestávky.

Nejedná se o dopingové látky, můžete je podávat i během celé sportovní sezóny.

 

Doporučujeme:

  • hříbatům, v období růstu pro správný vývoj pohybového aparátu
  • sportovním a pracovním koním, jako prevenci proti poškození a degenerativním změnám pohybového aparátu a pro rychlejší regeneraci po zátěži
  • koním, po úrazech a v rekonvalescenci
  • koním, s akutními, chronickými a degenerativními procesy v klubech
  • koním, vyššího věku

 

Slovníček pojmů

Kolagen v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně funguje jako základní stavební zpevňující prvek chrupavek, šlach, vazů a svalů, proto je ve výživě kloubů pro psy a pro koně důležitý. Zpevňuje také kůži, srst, kopyta a stěny oběhového systému.

MSM je organickou sloučeninou síry. Síra se v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koněpodílí na tvorbě kostí a tkání, má analgetické účinky a tlumí zánětlivé procesy v organizmu, proto je důležitou součástí výživy kloubů pro psy a pro koně. Pomáhá také při kožních a respiračních alergiích.

Glukosamin obsažený v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně je důležitým prvkem kloubního maziva, zajišťuje jeho viskozielastické vlastnosti a tím uvolňuje ztuhlost a zvyšuje hybnost kloubů. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro doplňování kloubní tekutiny, která tlumí nárazy kloubů.

Chondroitinkloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně má schopnost vázat vodu ve tkáních, čímž zabezpečuje pružnost chrupavky. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro správné protažení šlach a vysoký rozsah pohybu.