Sada navážených surovin pro kloubní výživu koní na 1 měsíc

Všechny složky v sadě navážených surovin pro kloubní výživu koní na 1 měsíc jsou čisté suroviny ve farmaceutické a potravinářské kvalitě (určené pro lidskou spotřebu) - bez přidaných látek, neobsahují dochucovadla, barviva, aromata ani konzervační látky, splňují všechny podmínky nezávadnosti a vysoké kvality. Záruka kvality a nezávadnosti
23,32 EUR s DPH
g/ks
Dostupnost: Skladem
Dodaní: 3 dny (27.03.2019)
Sada navážených surovin pro kloubní výživu koní na 1 měsíc

Suroviny v sadě Sada navážených surovin pro kloubní výživu koní na 1 měsíc jsou návážené a zabalené každá zvlášť, pokud si přejete suroviny smíchat dohromady, uveďte to prosím v objednávce do poznámek. Děkujeme.

 

Sada obsahuje:
glukosamin sulfát: 150g
chondroitin sulfát: 60g
MSM: 150g
hydrol. kolagen: 450g
(celková hmotnost 810g)

Po smíchání surovin získáte kloubní výživu pro koně o hmotnosti 500 kg na 30 dní.

 

Denní dávka (27g) obsahuje:
glukosami sulfát: 5.000 mg
chondroitin sulfát: 2.000 mg
MSM: 5.000 mg
hydrol. kolagen:15.000 mg

 

1 odměrka = 27g (denní dávka pro koně o hmotnosti 500 kg) – přiložena k sadě, popřípadě 1 vrchovatá polévková lžíce

 

Při závažnějších problémech nebo první 2 týdny užívání pro rychlejší nástup účinku lze denní dávku zvýšit na dvojnásobek.

Náhodné překročení doporučené denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko.

U závažnějších problémů např. artróze, lze podávat dlouhodobě bez přestávky.

Nejedná se o dopingové látky, můžete je podávat i během celé sportovní sezóny.

 

Způsob  podávání:

Krmný doplněk. Kloubní výživa se podává denně do navlhčeného krmiva. Pokud dáváte přednost tekuté formě, můžete denní dávku před podáním rozpustit v troše vlažné vody.

Účinek chondroprotektivních látek se projevuje po cca 2 měsících užívání a působí ještě několik týdnů po jejich vysazení.

 

Doba podávání:

Hříbata a mladí koně: Hříbatům pro správný růst a vývoj pohybového aparátu a mladým koním jako prevenci úrazů, onemocnění a opotřebení pohybového aparátu doporučujeme podávat kloubní výživu 2x ročně po dobu  minimálně 3 měsíců.

 

Akutní onemocnění a úrazy ( luxace – vykloubení, zlomeniny, natažení nebo natržení šlach, vazů, svalů, ....): Při akutním onemocnění kloubů a úrazech doporučujeme podávat kloubní výživu po celou dobu léčby a rekonvalescence, s tím že je vhodné k sadě dokoupit a přimíchat ještě 100g MSM (za 30Kč) proti bolesti a zánětu.

Při poranění měkkých tkání – šlach, vazů, svalů a kůže je vhodné podávat hlavně kombinaci kolagenu a MSM v poměru 2 díly kolagenu + 1 díl MSM.

Po ukončení léčby a rekonvalescence můžete přejít na preventivní dávkování 2 x ročně po dobu 3 měsíců.

 

Senioři a koně s chronický onemocněním pohybového aparátu ( artróza, luxace – vykloubení, podotrochlóza, špánek, laminitida – schvácení kopyt,  výhřez a onemocnění meziobratlové ploténky, ataxie,....): U koní, kteří již mají s klouby problémy doporučujeme k sadě dokoupit a přimíchat ještě 100g MSM (za 30Kč) proti bolesti a zánětu a podávat nepřetržitě bez přestávek, pokud je to však pro majitele finančně náročné, je možné popdávat sadu  2x ročně po dobu 3 měsíců a v mezidobí podávat samostatné MSM pro úlevu od bolesti.

 

Doporučujeme:

  • hříbatům, v období růstu pro správný vývoj pohybového aparátu
  • sportovním a pracovním koním, jako prevenci proti poškození a degenerativním změnám pohybového aparátu a pro rychlejší regeneraci po zátěži
  • koním, po úrazech a v rekonvalescenci
  • koním, s akutními, chronickými a degenerativními procesy v klubech
  • koním, vyššího věku

 

Kolagen v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně funguje jako základní stavební zpevňující prvek chrupavek, šlach, vazů a svalů, proto je ve výživě kloubů pro psy a pro koně důležitý. Zpevňuje také kůži, srst, kopyta a stěny oběhového systému.

MSM je organickou sloučeninou síry. Síra se v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koněpodílí na tvorbě kostí a tkání, má analgetické účinky a tlumí zánětlivé procesy v organizmu, proto je důležitou součástí výživy kloubů pro psy a pro koně. Pomáhá také při kožních a respiračních alergiích.

Glukosamin obsažený v kloubní výživě pro psy a koně je důležitým stavebním kamenem kloubní chrupavky, zpomaluje úbytek kloubní chrupavky a stará se o růst nové chrupavčité tkáně, uvolňuje ztuhlost a zvyšuje hybnost kloubů. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro doplňování kloubní tekutiny, která tlumí nárazy kloubů.

Chondroitinkloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně má schopnost vázat vodu ve tkáních, čímž zabezpečuje pružnost chrupavky. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro správné protažení šlach a vysoký rozsah pohybu.