Sada pro zdravá kopyta, kůži a srst, pevné šlachy, vazy a klouby pro koně, psy i kočky

Všechny složky v sadě pro zdravá kopyta, kůži a srst, pevné šlachy, vazy a klouby pro koně, psy i kočky jsou čisté suroviny ve farmaceutické a potravinářské kvalitě (určené pro lidskou spotřebu) - bez přidaných látek, neobsahují dochucovadla, barviva, aromata ani konzervační látky, splňují všechny podmínky nezávadnosti a vysoké kvality. Záruka kvality a nezávadnosti
780 s DPH
g/ks
Dostupnost: Skladem
Dodaní: 3 dny (27.03.2019)
Sada pro zdravá kopyta, kůži a srst, pevné šlachy, vazy a klouby pro koně, psy i kočky

Suroviny v sadě Sada pro zdravá kopyta, kůži a srst, pevné šlachy, vazy a klouby pro koně, psy i kočky jsou návážené a zabalené každá zvlášť, pokud si přejete suroviny smíchat dohromady, uveďte to prosím v objednávce do poznámek. Děkujeme.

 

Sada obsahuje:

MSM: 600g
hydrol. kolagen: 1000g
(celková hmotnost 1600g)

Po smíchání surovin  získáte výživu pro zdravá kopyta, kůži, srst, klouby… pro koně o hm. 500kg na 66dní.

 

1 dávka pro koně o hm. 500kg (24g)=1 odměrka obsahuje:
MSM: 9.000 mg
hydrol. kolagen: 15.000 mg

 

1 dávka pro psy (2,4g)=1 čajová lžička obsahuje:
MSM: 900 mg
hydrol. kolagen: 1.500 mg

 

Doporučujeme dávkování podle hmotnosti psa:
1-5 kg  … 0,5 dávky
5-10 kg  … 1 dávka
10-25 kg  … 2 dávky
25-50 kg  … 3 dávky
50kg a více  ... 4 dávky

Při akutních potížích nebo první 2 týdny lze denní dávku zvýšit na dvojnásobek.
Náhodné překročení doporučené denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko.

Odměrka pro koně přiložena k sadě.

 

Způsob a doba podávání:

Krmný doplněk. Výživa se podává denně do navlhčeného krmiva. Pokud dáváte přednost tekuté formě, můžete denní dávku před podáním rozpustit v troše vlažné vody.

Optimální doba užívání v případě výživy kloubů je 2x ročně po dobu 3 měsíců.U závažnějších problémů např.artróze, lze podávat dlouhodobě bez přestávky. Pro zdravá kopyta je doba užívání min.3 měsíce, optimálně však alespoň 8 měsíců, kopytní rohovina dorůstá velmi pomalu a obnova celého kopyta trvá téměř rok, proto je důležité dodávat výživu dlouhodobě. Tato sada je také velmi vhodná při poranění měkkých tkání – kůže, šlach, svalů a vazů, zpevňuje je, urychluje hojení, působí protizánětlivě. Zlepšuje kvalitu srsti.

 

Nejedná se o dopingové látky, můžete je podávat i během celé sportovní sezóny.

 

Kolagen je bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání, tvoří 30% všech proteinů v těle savců, 70% sušiny kloubních chrupavek , ve formě kolagenních  vláken je složkou mezibuněčné hmoty.

Kolagenní vlákna se vyskytují ve všech typech pojivových tkání, jsou měkká, ohebná, nepružná a vysoce pevná v tahu, uvádí se, že 1mm2 kolagen. vláken  udrží 50kg.

Kolagen je přítomen např. v kůži, v kožních derivátech – kopytech, drápech, srsti,

ve šlachách, kostech a zubech, chrupavkách, svalech, ve stěnách krevních cév, v oční rohovce a dalších tělních orgánech.

Nedostatek či poruchy tvorby kolagenu způsobují choroby např. srdce, cév, svalů, kostí, kloubů, kůže, srsti, kopyt…..Samotný kolagen pro psy a koně hraje důležitou roli i při stárnutí organizmu.

 

Kolagen se vyrábí z vepřové, hovězí, drůbeží nebo rybí kůže a kosti (na 10g kolag. peptidů je třeba zpracovat zhruba 4,5kg telecích nebo vepřových nožiček). Z rostlinných tkání není možné kolagen získat, neboť kolagen tvoří výhradně živočišné pojivové tkáně a jemu podobná molekula se v rostlinné říši nevyskytuje.

Aminokyselinové složení hydrolyzovaného kolagenu je mimořádné – glycin, prolin a lysin jako jeho hlavní složky se nenacházejí v tak vysokém zastoupení v žádné jiné tkáni živého organizmu (např. vepřové maso obsahuje 16x méně a mléko dokonce 220x méně glycinu než hydrol. kolagen), a proto kolagen ve výživě nelze nahradit jinou v přírodě se vyskytující nebo syntetickou látkou. Proto je kolagen v kloubní výživě a výživě dalších pojivových tkání koní a psů nenahraditelný, zároveň je přírodní a přirozený.

 

MSM je organickou sloučeninou síry, která se podílí na procesu tvorby kolagenu a glukosaminů – základních stavebních látek kloubních chrupavek a pojivových tkání. Tím zpevňuje klouby, vazy, šlachy, podporuje obnovu kůže, srsti i kopytní rohoviny a zlepšuje jejich kvalitu, často je označována za minerál krásy.

Usnadňuje hojení ran, má analgetické (bolest tišící) a protizánětlivé účinky, má schopnost potlačovat všechny typy alergií (kožní, respirační,…).