Sada pro labradora proti bolesti a zánětu kloubů - 1060g

Všechny složky v sadě pro Labradora proti zánětu kloubů jsou čisté suroviny ve farmaceutické a potravinářské kvalitě (určené pro lidskou spotřebu) - bez přidaných látek, neobsahují dochucovadla, barviva, aromata ani konzervační látky, splňují všechny podmínky nezávadnosti a vysoké kvality. Záruka kvality a nezávadnosti
763
g/ks
Dostupnost: Skladem
Dodaní: 3 dny (29.04.2024)
Směs pro Labradora proti zánětu kloubů 800g

Suroviny v sadě  jsou návážené a zabalené každá zvlášť, pokud si přejete suroviny smíchat dohromady, uveďte to prosím v objednávce do poznámek. Děkujeme.

 

Sada obsahuje více množství MSM proti bolesti a zánětu, je sestavena pro labradoské retrívry, kteří mají akutní problém, úraz nebo již chronické onemocnění kloubů a pohybového aparátu (artróza, dysplazie kyčelního kloubu DKK, dysplazie loketního kloubu DLK, luxace – vykloubení, osteochondróza OCD, spondylóza, výhřez a onemocnění meziobratlové ploténky....). Při poranění měkkých tkání – šlach, vazů, svalů a kůže a akutní luxace - vykloubení je vhodné podávat hlavně kombinaci kolagenu a MSM v poměru 2 díly kolagenu + 1 díl MSM

 

Složení sady:

glukosamin sulfát: 200g

chondroitin sulfát: 60g
MSM: 350g
hydrol. kolagen: 450g
(celková hmotnost 1,06kg)

Po smíchání surovin  získáte kloubní výživu pro labradora na cca 100 dní

 

1dávka pro labradora (10600mg -10,6g) = 4 plné čajové lžička obsahuje:

glukosami sulfát: 2000  mg
chondroitin sulfát: 600 mg
MSM: 3500 mg
hydrol. kolagen: 4.500 mg

 

Dávku lze rozdělit na několik porcí za den, např. 2 lžičky ráno, 2 večer.

Náhodné překročení doporučené denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko.

Nejedná se o dopingové látky, můžete je podávat i během celé sportovní sezóny.

 

Sada je vhodná i pro ostatní plemena, pouze upravte dávkování podle hmotnosti psa:

 

1 -5kg............ 1 čajová lžička

5 - 10kg ......... 2 čajové lžičky

10 - 25kg .........3 čajové lžičky

25 - 50kg .........4 čajové lžičky

50kg a více ...... 5 čajových lžiček

 

Způsob  podávání:

 

Krmný doplněk. Jednotlivé suroviny kloubní výživy smíchejte dohromady a směs podávejte denně do navlhčeného krmiva (do masa, konzervy, do navlhčených granulí...). Pokud dáváte přednost tekuté formě, můžete denní dávku před podáním rozpustit v troše teplé vody a zamíchat do krmení.

Účinek chondroprotektivních látek se projevuje po cca 2 měsících užívání a působí ještě několik týdnů po jejich vysazení.

 

Doba podávání:

 

Při úrazech a akutním onemocnění kloubů a pohybového aparátu doporučujeme podávat kloubní výživu po celou dobu léčby a rekonvalescence. Po ukončení léčby a rekonvalescence můžete přejít na preventivní dávkování "Sady navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček" 2 x ročně po dobu minimálně 2 měsíců.

Senioři a psi s chronický onemocněním pohybového aparátu by měli výživu užívat nepřetržitě bez přestávek, pokud je to však pro majitele finančně náročné, je možné podávat sadu alespoň 2x ročně vždy do plného využívání (cca 3 měsíce)  a v mezidobí podávat samostatné MSM proti bolesti a zánětu v dávkování pro labradory 2 čajové lžičky denně, ostatní plemena dávkování dle tabulky u MSM nebo kalkulačky surovin

 

Suroviny dodáváme v sáčcích, po obdržení doporučujeme přesypat a uchovávat v uzavíratelné nádobě v suchu při teplotě 10 - 25°C mimo sluneční záření. Všechny suroviny mají trvanlivost minimálně 12 měsíců i delší.

 

Sada je pouze z  čistých surovin bez přidaných látek, neobsahuje barviva, konzervanty, dochucovadla, aromata ani přidaný cukr, je proto vhodná i pro koně, psy a kočky se zdravotními potížemi jako je Cushingův syndrom, laminitida (schvácení), metabolické poruchy, IR - inzulínová rezistence, diabetes, obezita, pro koně s letní vyrážkou či muchaře, alergiky...

 

Jak ještě můžete svému psovi s problémy pohybového aparátu pomoci a jak jim lze předcházet?


- Zdravotní potíže psa vždy konzultujte s veterinárním lékařem.

- Zajistěte psovi vyváženou stravu s dostatkem minerálů a vitamínů.

- Nepřekrmujte svého psa, obezita zatěžuje nejen klouby, ale i oběhový systém a vnitřní orgány (srdce, játra, ledviny,…).

- Zajistěte psovi příjemný odpočinek. Pro odpočinek psů jsou velmi vhodné např. ortopedické matrace s paměťovou pěnou.

- Psa udržujte v suchu a zamezte jeho prochladnutí. Tvrdý, vlhký, studený kotec není pro pohybový aparát zvířete vhodný.  Pokud je pes celoročně venku, měl by mít suchou zateplenou boudu nebo kotec s vhodnou matrací. V zimě lze do boudy vložit elektrický topný koberec, který udrží boudu v suchu a zamezí prochladnutí.

- Pro klouby, ať už zdravé nebo poškozené,  je velmi důležitý pravidelný dostatečný pohyb, ale bez přetěžování! Na pohybu je závislé prokrvení tkání, které zajišťuje přívod živin a na něm je závislý rozvoj srdce a všech funkcí organizmu, ale také mozku, kde vznikají nová reflexní spojení a nakonec i samotných kloubů, svalů, šlach a kostí.

- Důležitý je také povrch, na kterém se pes pohybuje. Nevhodný je tvrdý a kluzký povrch jako je např. plovoucí podlaha,linoleum, dlažba…-hrozí úrazy, vyklobení a pády následkem uklouznutí.

- Častá chůze po schodech, zejména dolů, může mít negativní vliv na páteř i klouby psa.

- Skoky z výšky, např. ze židle, sedačky jsou častou příčinou vykloubení ramenního kloubu a blokády krčních obratlů. Následkem těžké blokády může pes i ochrnout.

- Nikdy nezvedejte psa do výšky pouze za hrudní (přední) končetiny! Při zvednutí psa do výšky spočívá váha psa na ramenních kloubech a vazy jsou vystaveny velkému napětí. Pokud takto se psem manipulujete často, dochází k trvalému poškození chrupavek a klobu a vzniká artróza kloubu. Zvedejte zvíře s respektem ke kloubům, hmatem jednou rukou na hrudníku a druhou pod zadek.

- Netahejte psa za ocas! Ocas je součástí páteře a jeho zranění či nešetrná manipulace jsou pro psa bolestivé. Zablokování ocasních obratlů vede k napětí a bolesti v celé páteři.

- Nešetrným používáním obojku, vodítka a také psích ohlávek, zejména prudkým trháním, zvedáním do vášky, stržením zvířete v běhu dochází k mechanickým posunům krčních obratlů, poškození vazů a chrupavek. Problémy s krční páteří se následně mohou projevovat jako nespecifické omezení celého těla a pravděpodobný rozvoj syndromů onemocnění krční páteře. Používáním padnoucích postrojů a omezením prudkých pohybů lze poškození krční páteře předcházet.

- Problémům a nemocem kloubů můžete předcházet a bolavým kloubům ulevit také různými terapeutickými technikami, jako jsou např. masáže, Dornova metoda, akvaterapie (plavání), baňkování, fyzioterapie, chiropraxe….

 

Použitá literatura: „Dornova metoda pro zvířata“, autoři:  Andrea Dunová, MUDr. Lenka Zemanová