Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček 1000g

Všechny složky v sadě navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček jsou čisté suroviny ve farmaceutické a potravinářské kvalitě (určené pro lidskou spotřebu) - bez přidaných látek, neobsahují dochucovadla, barviva, aromata ani konzervační látky, splňují všechny podmínky nezávadnosti a vysoké kvality. Záruka kvality a nezávadnosti
846
g/ks
Dostupnost: Skladem
Dodaní: 3 dny (27.09.2023)
Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček

Suroviny v sadě Sada navážených surovin pro kloubní výživu psů a koček jsou návážené a zabalené každá zvlášť, pokud si přejete suroviny smíchat dohromady, uveďte to prosím v objednávce do poznámek. Děkujeme.

 

Složení sady:
glukosamin sulfát: 200g
chondroitin sulfát: 80g
MSM: 120g
hydrol. kolagen: 600g
(celková hmotnost 1kg)

 

Po smíchání surovin  získáte kloubní výživu pro psy a kočky, která vystačí na 100 dní pro psa o hmotnosti 50 a více kg.

 

1dávka (2,5) obsahuje:
glukosami sulfát: 500 mg
chondroitin sulfát: 200 mg
MSM: 300 mg
hydrol. kolagen: 1.500 mg

 

Doporučujeme dávkování podle hmotnosti psa a kočky:
1-5 kg  … 0,5 dávky
5-10 kg  … 1 dávka
10-25 kg  … 2 dávky
25-50 kg  … 3 dávky           1dávka = 1 čajová lžička = 2,5g

 

Dle potřeby lze denní dávku zvýšit až na dvojnásobek.

Náhodné překročení doporučené denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko.

U závažnějších problémů např.artróze, lze podávat dlouhodobě bez přestávky.

Nejedná se o dopingové látky, můžete je podávat i během celé sportovní sezóny.

 

Způsob  podávání:

Krmný doplněk. Jednotlivé suroviny kloubní výživy smíchejte dohramady, směs vmíchejte denně do navlhčeného krmiva (do masa, konzervy, navlhčených granulí...). Pokud dáváte přednost tekuté formě, můžete denní dávku před podáním rozpustit v troše teplé vody a zamíchat do krmení.

Účinek chondroprotektivních látek se projevuje po cca 2 měsících užívání a působí ještě několik týdnů po jejich vysazení.

 

Doba podávání:

Štěňata: Štěňatům doporučujeme podávat kloubní výživu nepřetržitě po celou dobu růstu, to je od 3. do 12. měsíce věku štěněte, od 1 roku pak přejít na preventivní podávání 2x ročně po dobu minimálně 2 měsíců.

 

Dospělí psi – prevence: Jako prevenci onemocnění a opotřebení kloubů doporučujeme podávat výživu na klouby 2x ročně po dobu minimálně 2 měsíců. Lze podávat i dlouhodobě nebo nepřetržitě, doporučujeme hlavně u psů pracovních, sportujících, u psů velkých a těžkých plemen a u těch, kteří mají k onemocnění kloubů vrozené dispozice.

 

Akutní onemocnění a úrazy ( luxace – vykloubení, zlomeniny, natažení nebo natržení šlach, vazů, svalů, panositida....): Při akutním onemocnění kloubů a úrazech doporučujeme podávat kloubní výživu po celou dobu léčby a rekonvalescence, s tím že je vhodné k sadě dokoupit a přimíchat ještě alespň 200g MSM (za 60Kč) proti bolesti a zánětu.

Při poranění měkkých tkání – šlach, vazů, svalů a kůže je vhodné podávat hlavně kombinaci kolagenu a MSM v poměru 2 díly kolagenu + 1 díl MSM, při panostitidě doporučujeme podávat hlavně MSM.

Po ukončení léčby a rekonvalescence můžete přejít na preventivní dávkování sady 2 x ročně po dobu minimálně 2 měsíců.

 

Senioři a psi s chronický onemocněním pohybového aparátu ( artróza, dysplazie kyčelního kloubu DKK, dysplazie loketního kloubu DLK, luxace – vykloubení, osteochondróza OCD, spondylóza, výhřez a onemocnění meziobratlové ploténky....): U psů, kteří již mají s klouby problémy doporučujeme k sadě dokoupit a přimíchat ještě alespoň 200g MSM (za 60Kč) nebo zvolit Sadu pro Labradory na bolest kloubů (sada je vhodná pro všechna plemena), která obsahuje více MSM a podávat nepřetržitě bez přestávek, pokudje to však pro majitele finančně náročné, je možné popdávat sadu alespoň 2x ročně po dobu 2 - 3 měsíců a v mezidobí podávat samostatné MSM proti bolesti a zánětu.

 

Suroviny dodáváme v sáčcích, po obdržení doporučujeme přesypat a uchovávat v uzavíratelné nádobě v suchu při teplotě 10 - 25°C mimo sluneční záření. Všechny suroviny mají trvanlivost minimálně 12 měsíců i delší.

 

Sada je pouze z  čistých surovin bez přidaných látek, neobsahuje barviva, konzervanty, dochucovadla, aromata ani přidaný cukr, je proto vhodná i pro koně, psy a kočky se zdravotními potížemi jako je Cushingův syndrom, laminitida (schvácení), metabolické poruchy, IR - inzulínová rezistence, diabetes, obezita, pro koně s letní vyrážkou či muchaře, alergiky...

 

Doporučujeme:

  • štěňatům, v období růstu pro správný vývoj pohybového aparátu
  • sportovním a pracovním psům, jako prevenci proti poškození a degenerativním změnám pohybového aparátu a pro rychlejší regeneraci po zátěži
  • psům, po úrazech a v rekonvalescenci
  • psům, s akutními, chronickými a degenerativními procesy v klubech
  • psům vyššího věku

 

Slovníček pojmů

Kolagen v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně funguje jako základní stavební zpevňující prvek chrupavek, šlach, vazů a svalů, proto je ve výživě kloubů pro psy a pro koně důležitý. Zpevňuje také kůži, srst, kopyta a stěny oběhového systému.

MSM je organickou sloučeninou síry. Síra se v kloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koněpodílí na tvorbě kostí a tkání, má analgetické účinky a tlumí zánětlivé procesy v organizmu, proto je důležitou součástí výživy kloubů pro psy a pro koně. Pomáhá také při kožních a respiračních alergiích.

Glukosamin obsažený v kloubní výživě pro psy a koně je důležitým stavebním kamenem kloubní chrupavky, zpomaluje úbytek kloubní chrupavky a stará se o růst nové chrupavčité tkáně, uvolňuje ztuhlost a zvyšuje hybnost kloubů. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro doplňování kloubní tekutiny, která tlumí nárazy kloubů.

Chondroitinkloubní výživě pro psy a v kloubní výživě pro koně má schopnost vázat vodu ve tkáních, čímž zabezpečuje pružnost chrupavky. Ve výživě kloubů pro psy a pro koně je důležitý pro správné protažení šlach a vysoký rozsah pohybu.

 

 

Jak ještě můžete svému psovi s problémy pohybového aparátu pomoci a jak jim lze předcházet?


- Zdravotní potíže psa vždy konzultujte s veterinárním lékařem.

- Zajistěte psovi vyváženou stravu s dostatkem minerálů a vitamínů.

- Nepřekrmujte svého psa, obezita zatěžuje nejen klouby, ale i oběhový systém a vnitřní orgány (srdce, játra, ledviny,…).

- Zajistěte psovi příjemný odpočinek. Pro odpočinek psů jsou velmi vhodné např. ortopedické matrace s paměťovou pěnou.

- Psa udržujte v suchu a zamezte jeho prochladnutí. Tvrdý, vlhký, studený kotec není pro pohybový aparát zvířete vhodný.  Pokud je pes celoročně venku, měl by mít suchou zateplenou boudu nebo kotec s vhodnou matrací. V zimě lze do boudy vložit elektrický topný koberec, který udrží boudu v suchu a zamezí prochladnutí.

- Pro klouby, ať už zdravé nebo poškozené,  je velmi důležitý pravidelný dostatečný pohyb, ale bez přetěžování! Na pohybu je závislé prokrvení tkání, které zajišťuje přívod živin a na něm je závislý rozvoj srdce a všech funkcí organizmu, ale také mozku, kde vznikají nová reflexní spojení a nakonec i samotných kloubů, svalů, šlach a kostí.

- Důležitý je také povrch, na kterém se pes pohybuje. Nevhodný je tvrdý a kluzký povrch jako je např. plovoucí podlaha,linoleum, dlažba…-hrozí úrazy, vyklobení a pády následkem uklouznutí.

- Častá chůze po schodech, zejména dolů, může mít negativní vliv na páteř i klouby psa.

- Skoky z výšky, např. ze židle, sedačky jsou častou příčinou vykloubení ramenního kloubu a blokády krčních obratlů. Následkem těžké blokády může pes i ochrnout.

- Nikdy nezvedejte psa do výšky pouze za hrudní (přední) končetiny! Při zvednutí psa do výšky spočívá váha psa na ramenních kloubech a vazy jsou vystaveny velkému napětí. Pokud takto se psem manipulujete často, dochází k trvalému poškození chrupavek a klobu a vzniká artróza kloubu. Zvedejte zvíře s respektem ke kloubům, hmatem jednou rukou na hrudníku a druhou pod zadek.

- Netahejte psa za ocas! Ocas je součástí páteře a jeho zranění či nešetrná manipulace jsou pro psa bolestivé. Zablokování ocasních obratlů vede k napětí a bolesti v celé páteři.

- Nešetrným používáním obojku, vodítka a také psích ohlávek, zejména prudkým trháním, zvedáním do vášky, stržením zvířete v běhu dochází k mechanickým posunům krčních obratlů, poškození vazů a chrupavek. Problémy s krční páteří se následně mohou projevovat jako nespecifické omezení celého těla a pravděpodobný rozvoj syndromů onemocnění krční páteře. Používáním padnoucích postrojů a omezením prudkých pohybů lze poškození krční páteře předcházet.

- Problémům a nemocem kloubů můžete předcházet a bolavým kloubům ulevit také různými terapeutickými technikami, jako jsou např. masáže, Dornova metoda, akvaterapie (plavání), baňkování, fyzioterapie, chiropraxe….

 

Použitá literatura: „Dornova metoda pro zvířata“, autoři:  Andrea Dunová, MUDr. Lenka Zemanová